Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

svída krvavá

Homo politicus aneb Dobeš č. 2

Mám husí kůži, když se podívám na pana Cermata. Úroveň nejen představitelů českého školství nastavuje zrcadlo naprosté morální devastaci české společnosti. O skutečné vzdělanosti, kterou jsme se kdysi mohli chlubit, ani nemluvě. Někam zmizela a my musíme sledovat, jak se na televizní obrazovce natřásá odolná huspenina schopná všeho a jak ředitel gymnázia, od kterého se očekává odborné zhodnocení úrovně maturitního hodnocení, okamžitě couvá a strká hlavu do písku, má-li vyjádřit svůj názor na schopnosti p. Zeleného. Veřejnost nechápe, veřejnost se diví. Proč vůbec došlo k tzv. reformě maturit, odkud se na takovou zbytečnost (předtím systém maturit fungoval velmi dobře) vzaly peníze, proč byl Cermat zřízen, odkud se vzaly na tento zbytečný projekt peníze, proč maturitní písemky neopravují kantoři, kteří studenty na maturitu připravovali... Stavíme mladé lidi do života tak, že jim neustále předvádíme, jak vyhazovat naše peníze oknem, a jak málo stačí, aby se neschopní prodrali nahoru.

0/0
14.5.2012 22:44

petrph

ale to podstatné řekl

s největším úsměvem. Že vlastně ani nejsou žádné platné sbírky příkladů, podle kterých by se dalo na tu maturitu připravovat. Ty co vydávají jiné instituce ty jsou falešné a Cermat asi žádné vydávat nebude.Čili, Cermat se vlastně přibližuje našemu právnímu řádu. Existují sice zákony, ale ty si každý může vykládat jak chce, ale pak rozhoduje výklad soudce. Podvedení či okradení občané pak až u soudu výrokem soudu zjistí, že obviněný je vlastně zcela nevinný a je jejich chyba že se tehdy nechovali podle výroku soudu naprosto jinak....

Asi takhle to totiž teď vypadá u státních maturit. Ti studenti se něco 4 roky učí.Nejen tedy znalosti, ale tedy jak uvažovat, hledat řešení, apod.A pak jim u státní maturity řeknou že měli umět něco úplně jiného....No není to nádherné?

0/0
14.5.2012 13:49

Jan Zamazal

No

My meli v toce 2004 silene tezkou maturitu, na urovni te tezsi varianty, mozna i vic. A mel s tim nekdeo problem? nemel?

Osobne bych to videl na lehkou verzi maturity, ale nejake statni  zkouseni na konci kazdeho rocniku. Protoze mi prijde jako buzerace, kdyz uz tam nekdo 4 roky chodi a uci se aby vyletel na zaverecne zkousce. Tedy u te maturity to jeste jakz tak pochopitelne je, protoze zadna jina zkouska tam za cele 4 roky neni. Kde mi to ale prijde jako uplna zvracenost, jsou statnice na VS. Kde aby se k nim clovek vubec dostal musi splnit spoustu zkousek, napsat mnoho eseji, praci atd a pak i kdyz mel nabeh na cerveny diplom ho vyhodi kvuli tomu, ze mu to jeden den nesedlo (toto se fakt stava ) to je dle meho jeste vetsi kravina nez maturity

0/0
14.5.2012 8:27

Mirais

Čtyři roky studia něco stojí

a jen nerad sleduji, jak osud studentů závisí na pokusech takovýchto individuí jako je ředitel Cermatu Zelený.

+1/0
14.5.2012 7:59

Vím, že něco vím?

Celý článek

jsou samé plané řeči.Jednou jsou testy příliš lehké, teď zase příliš těžké.Hlavně když se skuhrá, to je velice v módě.Žádný kuchař nenavaří pro tisíce tak, aby všem chutnalo.

+1/0
14.5.2012 0:23

jurneff

Re: Celý článek

Máte pravdu, předsedo. Vždyť bezchybně tento test z matematiky napsalo celých 5 studentů - maturantů z celé republiky. Takže tak těžký nebyl, že? ;-D

+2/0
14.5.2012 0:28

Vím, že něco vím?

Re: Celý článek

Dnes ovšem píší, že neprošlo asi 18%.O čem se tedy dohadujeme? Soudím, že o mediální virtualitu. Je to vše takové blá, blá.Včetně nás.

0/0
14.5.2012 12:34

Daniel P.

Pomíjíte to podstatné

o nějaké maturity nejde. Klíčové je zde

"a já tady zastupuji stát"

Peníze jsou řádně odkloněny, mise splněna. Vždyť se tak moc nestalo. Já bych se taky usmíval - za ty prachy.

+4/0
13.5.2012 21:11

ivahut

Re: Pomíjíte to podstatné

A to už stát dojí takovýmhle způsobem  nejméně deset let. Tak dlouho se maturity za neskutečné peníze připravovaly.

+1/0
13.5.2012 21:55

oldfashioned Kokodák v1

Re: Pomíjíte to podstatné

podobné šméčko jako laserové měření děr v českých tankodromech... vše za potlesku veksláckých kmotrů:-)

0/0
13.5.2012 23:22

Y.N

Kdy už bude v tomto Bananistánu

každý za svoje činy zodpovědný;-O

+2/0
13.5.2012 21:04

oldfashioned Kokodák v1

Re: Kdy už bude v tomto Bananistánu

v tomto Banánistánu nikdy...:-/

0/0
13.5.2012 23:20

semelik

Pavel Zelený je vlastně takový Ludvík XIX. L'état, c'est moi

0/0
13.5.2012 21:01

semelik

Co to hulím? Ludvík XIV. samozřejmě

0/0
14.5.2012 1:06

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz