Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

čistotné čuně

Bejt vám míň, nazvalo bych vás zpovykaným spratkem.

A jak se jim náš stát odměňuje za to, že jsou nucené žít v regionu s ovzduším, které je opakovaně ohrožuje? Co máme navíc za to, že každou zimu musíme dýchat, co dýcháme, kromě ujištění, že se s tím nedá nic dělat? Jak stát kompenzuje matkám s malými dětmi domácí vězení, k němuž je pravidelně odsuzuje svou laxností a neochotou dlouhodobý problém řešit? Ať dělám, co dělám, nevím nic o městské hromadné dopravě zadarmo, možnostech rekreace, pobytech u moře za státní dotace, samozřejmých příspěvcích na kvalitnější lokální topeniště (bez obskurního mnohahodinového čekání na příslušný formulář)...

Nechci vám dotovat hromadnou dopravu a pobyt u moře. A když už do svého uskuhraného blábolu vyděračsky montujete děti... Bylo by od vás zodpovědné se přestěhovat. Rv

+1/0
20.2.2012 8:04

raks

Re: Bejt vám míň, nazvalo bych vás zpovykaným spratkem.

špína je relativní pojem. Někdo je čistej, i když třeba páchne hnojem.

Zato čistotné čuně mě zvláštní touhy, kam šlápne dělá hnusné čmouhy.

V něm je totiž ta špína zažraná. A na čistotu duše nepomůže ani srovnatelný čistící prostředek od konkurece.

 Neřešitelné.

0/0
20.2.2012 9:22

Vím, že něco vím?

Re: Bejt vám míň, nazvalo bych vás zpovykaným spratkem.

I kdyby se přestěhovala,bude opět skuhrat nad něčím jiným.Nátura se nedá změnit.

+1/0
20.2.2012 13:48

hadassa

Re: Bejt vám míň, nazvalo bych vás zpovykaným spratkem.

No, máte právo vyjádřit svůj názor, ale zjevně nevíte, co dělá například prach o velikosti PM2,5 s lidským organismem, nevíte nic ani o tom, co dělá prach v dýchacím ústrojí dítěte do šesti let. Až si to nastudujte, dejte vědět, můžeme spolu začít diskutovat. Jinak vás mohu uklidnit, já se odstěhuju, hned jak to bude možné, zatím není. A jestli jste dosud na sobě faktor X nepocítil, on vás dožene, nebojte. Neutečete před ním, ani kdybyste zasedl v parlamentu a to vám, ani nám na Ostravsku opravdu nepřeju. ;-D

0/0
21.2.2012 16:42

čistotné čuně

Re: Bejt vám míň, nazvalo bych vás zpovykaným spratkem.

Pepa bydlí na dědině, kousek od družstva. V létě neskutečnej smrad a much jako much. Krávy bučej a prasata chrochtají. Traktory mu kolem chalupy vozí siláž. Děti vozí do školy a "k lékaři" (abychom hovořili stejným jazykem) 15 km, vstávají v pět ráno každej den. Karel bydlí kousek od letiště, slyšela jste někdy ten randál, když vzlítá letadlo? A když jich vzlítá deset? A stejnej počet přistává, představte si! Veronika bydlí u železniční trati, pár metrů od kolejí, který by samy o sobě nevadily tolik, jako výhybka na úrovni oken "dětskýho pokoje". Magdě chtějí kousek od její dědinky vybudovat úložiště jadernýho odpadu a Honzovi  už zbudovali skládku- svinčík příliš nevoní a navážen je.... náklaďákama, tomu byste nevěřila! Já mám příšernou tchyni, kterou se mi nedaří vypakovat z jejího baráku. Z narušenejch vztahů mají haranti psotník.

U vašeho blábolu jsem nezpochybnil obsah, ale formu.  Státe (Pepo,  Karle, Veroniko, Magdo, Honzo, i ty, čistotné čuně), DEJ!!! MNĚ!!! Protože JÁ!!!

0/0
21.2.2012 17:16

Seffl

Re: Bejt vám míň, nazvalo bych vás zpovykaným spratkem.

Možná by stálo za zmínku i Třebíčsko. Dost vesnic stojí na radonovém podloží, které obyvatelům na zdraví taky nepřidá. Často tam jezdívám a ani nevím, jestli  se děti z Budišovska jezdí rekreovat na státní náklady. Myslím, že  to nikoho z tamějších ještě nenapadlo.

0/0
21.2.2012 17:45

hadassa

Re: Bejt vám míň, nazvalo bych vás zpovykaným spratkem.

To je škoda, že to ještě nikoho nenapadlo.  Třeba by se "stát" začal chovat jinak.  Kdosi mi napsal, že stát jsem přece "já". Obávám se, že to není pravda, já jsem pouze občan  a  jako takový mohu jen volit ty, kdo mne zastupují. Nehledě na to, že nikoho z těch, kdo dnes zasedají ve sněmovně, jsem nevolila ani náhodou, coby "zpovykaný spratek" vyjadřuju toliko nespokojenost s tím, jak o mém životě tito "zástupci" rozhodují -  zcela bez ohledu na to, co je v zájmu dětí, které mám kolem sebe, a v zájmu jejich zdraví. Ono tomu bezejmennému státu se opravdu moc hodí, když se o problémech nemluví, nepojmenovávají a nediskutuje se o nich.  proč asi? Že by "faktor X"?

0/0
21.2.2012 18:38

Kolchi

Vy neohrozeni bojovnici za zachovani zbytku ceskeho prumyslu! Zvednete prdele od klavesnice a prijedte bydlet do Ostravy, nejlepe nekdy na podzim, v dobe inverzi. Pak muzete zasvecene kafrat o tom, kolik Lansmit investoval do pylovych filtru a jake granty kdo dostal. A az vase decka budou mit ekzem a astma, tak se vam mozna v mozku konecne trochu rozsviti .

+3/0
20.2.2012 8:04

Martin5.35

Re:

Tak se vy nemocní odstěhujte! Taky sem to udělal, sice ne z Ostravy, ale pomohlo to.

+1/0
20.2.2012 11:05

Kolchi

Re:

Vas napad se stehovanim neni tak uplne spatny, ma vsak jeden hacek. Opravdu jste presvedcen, ze napriklad duchodci, svobodne matky nebo koneckoncu rodiny s tzv. "medianovymi" prijmy maji na to splacet hypoteku?  V mem okoli znam hodne lidi, kteri poctive a tvrde makaji za 10-15 tisic cisteho - ne kazdy bohuzel ma to stesti byt reditelem banky, doktorem nebo IT-managerem. Zamyslete se, pro kolik procent populace je Vase myslenka migrace nedostupna z financnich duvodu.

BTW: podivejte se jeste na statistiky nezamestnanosti - zeptejte se absolventu strednich skol, jak dlouho shaneji prvni praci.

+2/0
20.2.2012 11:43

Martin V2

Prosba

Milá paní, asi by nebylo od věci napsat, kolik ten fuj, hnusně ošklivý Mittal investoval do různých zařízení na pročištění výroby. Napsat, že je ošklivý, protože Vy jste z toho nic nedostala je celkem podpásovka.

0/0
20.2.2012 7:25

hadassa

Re: Prosba

Asi by bylo dobré říci, kolik si Mittal vydělal,  jaký byl jeho zisk od roku (2003), kdy se usídlil v regionu.  To, že s modernizací provozů čeká, až zahřmí nebo nevím proč, to je taky podpásovka a poměrně macatá, zejména  na lidi, kteří bydlí v jeho okolí.

0/0
21.2.2012 16:47

astrudina

ááá, paní z nevládky dostala grant na boj

za zničení posledních zbytků českého průmyslu a součástí úkolu je publikování v médiích.

Myslíte si, že blog postačí? Blééé;-(

+2/0
20.2.2012 0:01

hadassa

Re: ááá, paní z nevládky dostala grant na boj

Tu nevládku bych chtěla vidět a ten grant ještě radši. Blog rozhodně nestačí.

0/0
21.2.2012 16:49

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz