Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Agresivní erotoman s konexemi aneb Vlivnější než Strauss-Kahn

16. 08. 2011 23:56:42
Už několik dní informuje Česká televize a další média o dost nechutném případu. Nejmenovaný prezident nejmenované pražské polikliniky prý týral a sexuálně zneužíval mladé ženy a ty ho teď pronásledují. On sám prohlašuje, že je obětí spiknutí neschopných.
Pan prezident (zcela vpravo) na vánočním večírku Lions Clubu Praha Orel v roce 2003 mezi vysokými představiteli katolické a pravoslavné církve.Pan prezident (zcela vpravo) na vánočním večírku Lions Clubu Praha Orel v roce 2003 mezi vysokými představiteli katolické a pravoslavné církve.repro: Všudybyl

O schopnostech (a podnikavosti) pana prezidenta nelze pochybovat, vždyť v Praze založil pobočku Lions Clubu (ten s ním ale už pár let nechce nic mít). Ostatně vysloužil si dokonce vlastní stránku na české Wikipedii. Tam doslova stojí: "Veřejně je známý zejména dvěma aférami, v nichž figuroval. Chlubí se tím, že má mnoho vlivných známých."

Pravda, pan prezident léta pilně spřádal společenské kontakty, obíhal malé i větší politické veličiny, předl a předl a člověk se až musí usmát, kolik vlivných lidí této země v jeho síti uvízlo (tedy aspoň na fotografiích). Co na tom, že se mu před několika lety málem povedlo v souvislosti s maturitou svého syna zlikvidovat jedno pražské gymnázium (referovaly o tom Týden, Reflex, iDnes, iHned a možná i další média). Kvůli řadě pochybení hrozilo, že zmizí z rejstříku škol. Pozoruhodné v této souvislosti je, že zjevná korupce, k níž tehdy podle dostupných informací došlo, neměla žádné následky (v rozhovoru pro časopis Týden se totiž předsedkyně zkušební komise přiznala, že dostala od pana prezidenta za účast v komisi zaplaceno, ba co víc, nebyla prý sama).

Ale ani potíže s mladými dívkami nezačaly v posledních dnech. Podle dostupných informací pan prezident poněkud ztratil nervy v roce 2007, kdy jakousi dívku naprosto veřejně napadl. Pomohli jí nějací kolemjdoucí, panu prezidentovi pak pomohlo, že dívce, které málem rozbil hlavu, zaplatil odškodnění...
Na webu 1000 nej... České republiky uvedl pan prezident sex jako svůj oblíbený sport.
Když tak člověk čte, co pan prezident vyvedl a vyváděl, okamžitě si vybaví případ jiného muže, jemuž poněkud "vášnivější" vztah k ženám fatálně zkomplikoval život. Možná i Dominique Strauss-Kahn podlehl pocitu, že je při svém politickém vlivu a společenské prestiži neodolatelný a ženy jsou jen cosi jako jeho hračky.
Tady ale veškerá podobnost končí.

Bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu ztratil hodně. Na prvním místě ale svobodu. Prakticky okamžitě poté, co byl obviněn, že sexuálně napadl newyorskou pokojskou, ocitl se v cele o velikosti 12 metrů čtverečních. Po milionové kauci se přemístil do sice luxusního a domácího, ale přesto vězení. A od té doby čeká, jak o jeho dalším osudu rozhodne soud.
Zvláštní - newyorská pokojská nenabídla médiím ani potlučenou tvář, ani příběh o sofistikovaném odvlečení a fyzickém a psychickém trýznění. Přesto putoval Strauss-Kahn bez milosti do vazby.
A co náš "milovník sexu"?
Ten běhá po svobodě, telefonuje vlivným "známým" a co je ještě šílenější představa - mohl by pronásledovat i dívky, které proti němu vznesly obvinění, některé prý už kontaktoval.
Je to v pořádku?
Je poněkud zvláštní, když člověk, obviněný, že někoho vylákal pod záminkou pracovní cesty do ciziny, zabavil cizí pas a pak někoho brutálně bil a sexuálně napadal, chodí bez jakéhokoli omezení po Praze.
Ponechám stranou, že si pan prezident bedlivě pohlídal, aby dívky, které takto "zaměstnal", byly co nejslabší a nejzranitelnější. Mám neblahý pocit, že kdokoli jiný, bez "známých" a bez peněz, by dost rychle skončil v cele předběžného zadržení.

Je potěšitelné, že "známí" - konkrétně ministr vnitra, policejní prezident, ani vrchní státní zástupce - na telefony pana prezidenta nereagují. Je určitě dobře, že náměstkyně příslušného státního zástupce veřejnost prostřednictvím médií ujišťuje, že "policie na případu intenzivně pracuje a prověřování pokračuje plynule." Paní náměstkyně dokonce připouští, že se dá předpokládat, že napadených žen bude přibývat (podle iDnes je jich už osm).
Dominique Strauss-Kahn skončil v čele na East River a pravděpodobně ztratil možnost stanout v budoucnu v čele Francie. V Česku pan prezident zatím neztratil prakticky nic a klidně může mačkat tlačítka svého mobilního telefonu a volat, komu chce a kdy se mu zachce.
Nevím, jestli je opravdu takový zvrhlík, jak to zatím vypadá. O tom musí rozhodnout soud. Ale nechápu, proč ta blahovůle. Snad někdo doufá, že - na rozdíl od případu Strauss-Kahn - pan prezident ukecá žalující ženy, obměkčí svědky anebo rovnou včas uteče.
Holt - nejsme v Americe.

Autor: Dana Havlenová | úterý 16.8.2011 23:56 | karma článku: 23.99 | přečteno: 1745x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Miroslava Stillerova

Pojďte se mnou do pojišťovny, zábava zaručena!

V jednom mém článku jsem psala o finančních institucích a celkem jsem si pochvalovala pojišťovnu Allianz. Dnes dopoledne jsem musela jet na pobočku do Znojma, jelikož bydlím ve Vídni, a tato pobočka je nejblíže. Máte-li odvahu,..

21.9.2018 v 22:02 | Karma článku: 5.98 | Přečteno: 167 | Diskuse

Martin Faltýn

Už je čas zase na kočičky

Nikoli ty vrby jívy, i když počasí vyvádí opravdu divné věci. Nejde ani o jiné přenesené významy toho slova. Jde mi skutečně o živočichy jako takové a v daném případě o mé dva kocouří pacholky.

21.9.2018 v 18:37 | Karma článku: 11.63 | Přečteno: 146 | Diskuse

Libuse Palkova

Litujeme pedofilů víc než jejich obětí?

Blog pani Vlachové o její zkušenosti se sbormistrem Kulínským rozpoutal vlnu rozhořčení. Bylo jí vytýkáno, že je krajně nevkusné vytahovat takové nechutnosti z jeho života krátce potom, co skonal, protože o mrtvých jen v dobrém...

21.9.2018 v 16:43 | Karma článku: 14.95 | Přečteno: 639 | Diskuse

David Vlk

Hlavně zatáhni pupek!

"Já tam radši půjdu, aby se na ně ti mladí kohouti nevrhli. Ukaž, dám si radši boty, kdybych musel zakročit, abych mohl nakopávat ty mladé pevné zadnice."

21.9.2018 v 15:59 | Karma článku: 20.23 | Přečteno: 585 | Diskuse

Iva Marková

Ukrývání zahraničních zajatců

...o nenápadném hrdinství obyčejných lidí v kraji pod Orlickými horami v čase válečném..................

21.9.2018 v 14:40 | Karma článku: 16.35 | Přečteno: 389 | Diskuse
Počet článků 66 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1664
Tko sam, što sam... Snad jen snílek, toužící po troše mlhy.
Najdete na iDNES.cz